Fundacja "ŻYJESZ POMÓŻ INNYM"
Pomoc dzieciom i osobom niepełnosprawnym.
Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych
Dzieciństwo bez przemocy.
Pielgrzymka do Gietrzwałdu
Kampania parkingowa.
Książka dla wsi
Krok na południe.
Dzień bez futra.
Akcja dla zwierząt.
Pomoc psychologiczna i pedagogiczna
Pomoc rzeczowa
Pomoc odzieżowa
Wypoczynek dla dzieci 2009
Wybory samorządowe 2010

KOLONIE BYSTRZYCA GÓRNA 2009.

        Nasza Fundacja, pomaga dzieciom, młodzieży oraz osobom niepełnosprawnym. Prowadzi wiele akcji i programów pomocowych. Celem było organizacja koloni „Na wakacje po uśmiech” dla dzieci i młodzieży.

Miejsce kolonii: Bystrzyca Górna – położona 58 km od Wrocławia, 15 km od Wałbrzycha i 8 km od Świdnicy.  Jest wsią położoną nad rzeką w okolicach gór i lasów. Jest miejscowością o charakterze uzdrowiskowym. Po północno-zachodniej stronie drogi i rzeki na stokach wzgórz znajduje się budynek dawnej szkoły gospodarstwa domowego dla dziewcząt, prowadzonej przed wojną przez siostry Urszulanki, zespół kościelny, oraz położone poniżej założenie pałacowe z rozległym parkiem. Po przeciwnej stronie rzeki ciągnie się nieczynna linia kolejowa Świdnica Kraszowice-Jedlina, która wraz z licznymi przepustami, wiaduktami oraz mostami stanowi istotny element krajobrazowy.

Termin: 01.07-11.07.2009r.
 
Warunki uczestnictwa:

- ilość miejsc 38.
- wiek uczestników od 8 do 15 lat.
 - rekrutacja odbywa się prze GOPS w Bielsku, ul. Medyczna 1.

Odpłatność za kolonie: jest bezpłatna.
 
Posiłki:
śniadanie, obiad, kolacja oraz podwieczorek.

Pobyt:     Zwiedziliśmy w pieszej wycieczce zamkniętą kopalnie srebra Marie – Agnes w Bystrzycy Górnej, zaporę wodną, zamek Grodno oraz jezioro Bystrzyckie i rzekę Bystrzycę. Uczestnicy zobaczyli kopalnię złota w Złotym Stoku, brali udział płukaniu złota, zwiedzili kopalnię węgla z przejażdżką koleją podziemną w Nowej Rudzie. Byliśmy w Sanktuarium w Wambierzycach oraz w Ruchomej Szopce. Tam również udało odwiedzić się nam mini ZOO i skansen. Zwiedziliśmy w Wałbrzychu palmiarnię i zamek Książ  z podziemiami oraz tarasami ogrodowymi, a także park i stadninę, ale ze względu na pogodę nie udało się nam przejechać bryczkami. Jednak za to zwiedziliśmy Wrocław i wrocławskie ZOO. Zwiedziliśmy muzeum militariów i drewniany kościół „Pokoju” w Świdnicy, największy w Europie. Uczestniczyliśmy w Otwartych Dniach Teatru w Świdnicy z grami i konkursami. Zobaczyliśmy Muzeum Regionalne z podziemiami w Kłodzku obrazujące historię Ziemi Kłodzkiej od średniowiecza.
W trakcie pobytu odbyły się konkursy m. in.; plastyczny „Stop pijany kierowca”, malowania masek, pudełek. piosenki i karaoke „Uśmiech dziecka”, konkurs jabłko i cytryna, recytatorki oraz czytania. Przeprowadziliśmy konkursy i zawody sportowe m. in.: piłki nożnej, babinktona, rzut rzepami i lotkami, odbijanie piłeczką pingpongową, najszybsze dmuchanie balona, konkurs „skakanka”, a przez cały pobyt trwał konkurs czystości pokoi. Każdy uczestnik gier i konkursów otrzymał nagrody, osoby zajmujące czołowe miejsca były szczególnie nagradzane. Otrzymywanie nagród, dyplomów zostało udokumentowane na zdjęciach z kolonii. Przez konkursy i gry uzyskaliśmy efekty w sferze poznawczej, emocjonalnej i zachowań uczestników kolonii.
 
Wszystkie atrakcje były bezpłatne (posiłki, lody, uczestnictwo                w ogniskach i grillach, wejście do muzeów.)

  
BOŚ Bank : 92 1540 1290 2031 5902 4925 0001